Dünya Kudüs Gününe Özel Filistin Temalı Filmler

Dünya Kudüs Gününe Özel Filistin Temalı Filmler 23 Haziran 2017

Tüm dünyada 23 haziran Dünya Kudüs Günü olarak anılmaktadır ve bu günde Filistin için harekete geçilmektedir. Bu listemizde Dünya Kudüs Gününde Filistin'i anlatan filmleri listeledik.

1. Cumartesi Avcısı.

İşgalci siyonist rejimin gelecek nesillerini Filistin topraklarında yaşama ve el geçirme projelerini anlatmaya ve onları yetiştirmeye çalışmasını konu almaktadır.

Tür: Aile, Dram

İzlemek İçin Tıklayınız.

       

2.  İnşaallah

Filistin'de Türk doktorlarla gönüllü olarak çalışan Fransız doktorun gözünden filistini ele almaktadır. Doktor bazen Filistin'de bazende işgal altındaki İsrailde arkadaşının evinde kalmaktadır. Ona göre Filistin ve İsrail arasında köprü oluşturabilirmiş gibi gelmektedir ama gerçekler her zaman göz önünde bir bomba,bir mermi ve ölüm gibi gerçektir.

Tür: Aile, Dram, Aksiyon

İzlemek İçin Tıklayınız.

  

3. OMAR

Ömer Filistin'li genç bir delikanlıdır daha filmin başında izleyiciye sunulan olay İşgalci rejimin Filistin halkına uyguladığı zorbalıkları göz önüne sermektedir. Filmde Ömer sevdiği kız için yüksek duvarı aşar ve Batı Şeria'ya geçer ancak her geçişinde artık bir direnişçiye dönmektedir.

Tür: Aile, Dram, Aksiyon, Gerilim

İzlemek İçin Tıklayınız.

 

4. Kanarya

Film bir çocuğun gözünden anlatılmaktadır. Güzel bir kanarya'ya sahip olan çocuğun hayatı boyunca gördüğü hiçbir hak ve insani değer tanımayan işgalci rejimin zorbalıklarını konu almaktadır. İnsanların sorgu için götürülüp geri dönmediği, Silah seslerinin eksik olmadığı, Bombaların geceyi aydınlattığı bir yerde bir kanaryanın ne kadar değeri olabilir ki.

Tür: Aile, Dram

5. Cennet Şimdi

Khaled ve Said Çocukluk arkadaşı olan iki Filistinli genç Tel Aviv'de bomba patlatmakla görevlendirilirler. Son gece ikiside ailesiyle vedalaşır ve üzerlerindeki bombalarla sınırı geçerler.Fakat beklenmedik birşey olur ve birbirlerini kaybederler. Artık tek başlarına kalmışlardır ve bir karar vermeleri gerekmektedir.

Tür: Aile, Dram, Aksiyon, Gerilim

İzlemek İçin Tıklayınız


 

6. Filistin'e Veda

1948'den beri Siyonist İsrail'in Filistinlilere uyguladığı zulmün hikayesini anlatan film Hayfa'da geçmektedir.

Tür: Aile, Dram

İzlemek İçin Tıklayınız


 

7. 5 Kırık Kamera

Hobi olarak başlayanve yavaş yavaş mücadele halini alan çekimler ve 5 krıkı kamera ile anlatılan zulmün belgeseli

Tür: Aile, Dram, Belgesel

İzlemek İçin Tıklayınız


 

8. Limon Ağacı

Bu filmin kahramanı limon ağaçlarını koruyabilmek için İsrail devletine kafa tutan Selma'nın hikayesidir. Selma'nın limon bahçeşi ve İsrail devleti arasında duvar vardır ve duvarın diğer tarafına İsrailli bir yetkilii ev inşa edince Selma'nın limon bahçesi tehdit olarak algılanır ve yıkılmasına karar verilir. Selma'da hakkını ve bahçesini koruyabilmek için kararı mahkemeye taşır.

Tür: Aile, Dram

İzlemek İçin Tıklayınız


 

9. Gazze ; Sağır Dünya

Filistin'de çekilmiş olan al jazeera belgeselinde Gazze'deki engelli bireylerin işgal ve saldırı altındaki yaşamları konu edilmiştir.

Tür: Aile,Belgesel

İzlemek İçin Tıklayınız


 

10. MUNA

Henüz 5 yaşında olan Muna ailesiyle beraber Gazze'de yaşan Filistinli bir kızdır. Bir gece ansızın evleri İsrail askerlerince basılır ve Muna dolaba saklanır. Muna saklandığı yerden çıkınca ailesinin ortalıkta olmadığını fark eder.

Tür: Aile, Dram, Savaş, Gerilim

İzlemek İçin Tıklayınız


 

11. Popstar

Filistin Gazze'li ünlü şarkıcı Muhammed Assaf'ın hayat hikayesinin anlatıldığı biyografik bir filmdir. Filmde kahramanımız Muhammed abluka altındaki Gazze'den çıkarak Kahire'deki Arab İdol'ü şarkı yarışmasına katılır ve burada birinci olmaya çalışır. Muhammed'in tek hayali ise ünlü olup Filistin direnişini sesi ile anlatabilmektir.

Tür: Aile, Dram, Biyografi

İzlemek İçin Tıklayınız


 

Listemizi beğendiyseniz, Beğen butonuna tıklamayı yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayınız... İYİ SEYİRLER
  • Beğen
    8
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha
Avatar
Yönetici
  Admin 28 Nisan 2017, Cuma
Filmleri Web Sitemiz İçerisinde Bulabilirsiniz.
İMZA
Sinemahayat.com