Ebeveynlik nedir dedirten 15 duygusal film.

Ebeveynlik nedir dedirten 15 duygusal film. 11 Ekim 2017

Bu listemizde özellikle ailenin önemini ele almaya çalıştık. Bazı filmlerde babaların yaptığı fedakarlıklar bazı filmlerde annelerin acıları bazılarında ise sadece çocukların masumluğu ön planda olsa da hepsinin tek ortak noktası var buda ailedir. Çünkü ailesi olmayan, kimsesiz kalan çocukların neler çektiğini anlamamız oldukça güçtür.

Bu listemizde özellikle ailenin önemini ele almaya çalıştık. Bazı filmlerde babaların yaptığı fedakarlıklar bazı filmlerde annelerin acıları bazılarında ise sadece çocukların masumluğu ön planda olsa da hepsinin tek ortak noktası var buda ailedir. Çünkü ailesi olmayan, kimsesiz kalan çocukların neler çektiğini anlamamız oldukça güçtür. Listemizdeki filmlerin birçoğu dram türünde olsa da izleyince ailenize, çocuğunuza karşı davranışlarınıza daha dikkat edeceğinizi umuyoruz. Sinemahayat.com editörlerinin hazırlamış olduğu  Aile nedir dedirten 15 duygusal filmi listeliyoruz.

1- Mim Mesle Madar / Anne Gibi

Film oldukça duygusal hatta izleyince gözleriniz yaşaracak düşüncelere dalacaksınız diyebiliriz. İran yapımı olan filmde İran - Irak savaşı sırasında zehirli gaza maruz kalan bir kadın başroldedir. Kadın hamiledir ve çocuğunu doğurmak ister ancak eşi bunu istemez ve ayrılırlar. Çocuk sakat olarak doğar ve birçok hastalıkla mücadele eder ancak annesi hep onun yanındadır ve onun için birçok şeyden vazgeçer. Kesinlikle izleyin ve annenin ne demek olduğunu bu film sayesinde bir kez daha anlayın deriz.
İzlemek için: http://www.sinemahayat.com/anne-gibi.html

2- Miracle İn Cell No:7 / 7. Koğuştaki Mucize

Bir Güney Kore filmi olan 7. Koğuştaki Mucize engelli bir babanın kızı ile olan bağını ele almaktadır. Ryong işlemediği bir suçtan dolayı ceza evine atılır ve bir süre sonra elinden gelen herşeyi yapmaya çalışsa da idama mahkum edilir. Bunu öğrenen koğuştaki mahkum arkadaşları da bir şekilde küçük kızı olan Ye-Sung'u koğuşa getirir. Komedi-Dram türünde olan bu film bir taraftan güldürürken diğer taraftan duygusal bir atmosfer yaşatmaktadır.
İzlemek için: http://www.sinemahayat.com/7-kogustaki-mucize.html

 

3- Rang-e Khoda / Cennetin Rengi

Muhammed gözleri doğuştan kör olan bir çocuktur ve körler okulunda yatılı olarak kalmaktadır ailesini ise az görmektedir. Muhammed'in annesi ölmüştür ve babasıda yeniden evlenmek istiyordur ancak evlenememesinin nedeni olarak Muhammed'i görmektedir. Muhammed ise hem ablası hemde nenesi tarafından çok sevilmektedir. İran filmi olan Cennetin Rengi dram türündedir. 
İzlemek için: http://www.sinemahayat.com/cennetin-rengi.html 

4- Son Of Babylon / Babil'in Oğlu

Babaannesi ile beraber babasının cezaevine gitmeye çalışan bir çocuk ve yaşlı kadının konu alındığı film adeta 21. yüzyılın ortadoğusunu bize tarif etmektedir. Babasının hiçbir cezaevinde olmadığını öğrenen çocuk ve ninesi toplu mezarları dolaşarak babasının kemiklerini aramaktadır.
İzlemek için: http://www.sinemahayat.com/babilin-oglu.html

5- Life İs Beautiful / Hayat Güzeldir

Filmde Guido sevdiği kızı alan hızlı ve bir o kadar girişken biridir. Ancak tarih 1930'ları gösterdiğinde Yahudilere karşı olan bir politika izlenir ve Guido'da bir yahudidir. Ailesinden ayrı düşen Guido kampa oğluyla beraber düşmektedir. Bu film bir babanın nasıl olması gerektiğini, en zor zamanlarda bile oğlunun mutluluğunu nasıl düşündüğünün filmdir.
İzlemek için; http://www.sinemahayat.com/hayat-guzeldir.html

6- Howze Naghashi / Resim Havuzu

Yine dram yine İran sinemasından bir film. Bu filmde zihinsel engeli olan iki kişinin çocuklarına olan merhameti konu alınmaktadır. Çocuk küçükken bir sorun yoktur ancak büyüdükçe ailesini beğenmemeye başlar ancak ailesinin ona olan sevgisi hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar çoktur.

7- The Pursuit Of Happyness /  Umudunu Kaybetme

Bir Amerikan filmi olan ve baş rolünde de Will Smith ve oğlunun olduğu Umudunu Kaybetme motivasyona ihtiyacı olan her kişi için tavsiye edebileceğimiz bir filmdir. Zor bir hayat yaşayan Chiris eşinde de ayrılınca hayatı daha da zorlaşacaktır ancak oğlu için herşeye rağmen asla pes etmeyecektir.

İzlemek için; http://www.sinemahayat.com/umudunu-kaybetme.html8- Ghadi Bir Melek Yaratmak
Lübnan'ın sıradan bir mahallesinde dünyaya gelen Ghadi down sendromlu bir çocuktur ve mahallelilere göre o gönderilmelidir çünkü sürekli bağırması herkesi rahatsız etmektedir. Ancak ailesine göre ise o bir melektir. Peki ya mahalleliler de onun melek olduğuna inandırabilirse ne olacak?

izlemek için; http://www.sinemahayat.com/ghadi-bir-melek-yaratmak.html9- I'm Sam / Benim Adım Sam
Sam zihinsel engelli bir adamdır ve bir süre birlikte olduğu kadın hamile kalır ve Sam'in bir kızı olur ancak kadın onu terk eder. Kızı ile başbaşa kalır. Kızı büyür ve artık Sam'in yetersiz olduğunu düşünen sosyal güvenlik kızını Sam'den alır ancak Sam pes etmemekte kararlıdır. Oldukça duygusal bir filmdir.


10- Taare Zaman Par / Her Çocuk Özeldir
Bu film bir ebeveynden ziyade öğretmeni konu alsada aileler için oldukça faydalı bir filmdir. Öğrenme güçlüğü çeken bir çocuğun ailesinden, çevresinden gördüğü baskıyı konu almaktadır. Ancak iyi bir eğitimle neler başarabileceği de işlenmektedir.
İzlemek İçin: http://www.sinemahayat.com/yerdeki-yildizlar-her-cocuk-ozeldir.html
  • Beğen
    1
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha