Özgürlüğün Sesi Bilal-i Habeşi

Özgürlüğün Sesi Bilal-i Habeşi 02 Mayıs 2017

İslam Tarihinde Önemli Bir Yere Sahip Olan ve İslam Tarihi İçinde İlk Ezan Okuyan Sahabelerden Bilal-i Habeşi'nin Hayatı Animasyon Film İzle 27 Mayıs'ta Sinemalarda.

Özgürlüğün Sesi Bilal-i Habeşi filmi İslam medeniyeti içerisinde önemli bir yere sahip olan sahabelerden Bilal-i Habeşinin gerçek hayatını anlatan animasyon filmdir. Dubai merkezli Barajoun Entertainmet'in üstlendiği yapıma 30 Milyon $ bütçeyle harcanmıştır ayrıca film için 250’den fazla kişi görev almıştır.
Senaryosu Hollywood’un bilinen iki yazarı olan; Alex Kromer ve Michael Wolfe’nin yazmış olduğu filmin yönetmenliğini Khurram H. Alavi yapmıştır. Yaklaşık 5 buçuk yıl süren filmin yapımında filmin fragman müziklerini tanınan gruplardan Two Steps From Hell; film içindeki müzikleri ise Karayip Korsanları, Melekler ve Şeytanlar gibi yapımlardan bilinen, dünyaca ünlü müzisyen Atli Örvarsson yapmıştır. 
Yüzüklerin Efendisi, Hobbit, Ten Ten gibi ünlü efect ve animasyonlarla tecrübe kazanmış, Yeni Zellandalı Parkroad Stüdyoları filmin post prodüksiyonunda görev almıştır ve Bilal filmini dünya stadartlarından geri kalmayan bir animasyon film olarak seyirciye sunmuştur.
Animasyon filminin öncü karakterlerini; Engin Altan Düzyatan,Tamer Karadağlı, Ayça Bingöl, Volkan Severcan, Ayhan Kahya, Kemal Ayyıldız ve Hakan Vanlı gibi alanında uzman oyuncular seslendirmiştir. 
Özgürlüğün Sesi Bilal-i Habeşi filminin Türkiye temsilciliğini, Bosna ve Malcolm X filmlerini Türkiye ile buluşturan Khan Medya yapmaktadır. 
Film 27 Mayıs'taa sinemalarda izleyicisi ile buluşacaktır.
  • Beğen
    3
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha