Savaş Karşıtı 20 Film

Savaş Karşıtı 20 Film 27 Temmuz 2017

Savaşlar yüz binlerce yetişkinin, ihtiyarın ve çocuğun ölümüne neden olan savaşlar... Koltuklarında oturanlardan ziyade savaşanlara yansıyan savaşlar... Bu listemizde savaş karşıtı 20 filmi ele aldık.

1 - Mandalinalar

Savaş ne demektir dedirten bir film. Abhazya savaşında düşman olan iki asker marangozluk yapan İvo'nun evinde tedavi edilir. İvo vr arkadaşı ise mandalina bahçesinin hasadını bitirip şehre döneceklerdir Bu filmi izleyip etkilenmemek elde değil.
Tür: Aile, Dram
İzlemek İçin Tıklayınız.


2 - İnsanlıktan Uzakta
1950'lerin Cezayir'ini ele alan filmde bir kişi köylüsünü öldürmek suçundan mahkemeye götürülmesi için Fransız öğretmene getirilir. Ancak Fransız öğretmen, Fransızlara göre cezayir'li Cezayir'lilere göre Fransızdır. Tam bu sırada halk yavaş yavaş Fransızlara karşı harekete geçmektedir.
Tür: AileDramSavaş

İzlemek İçin Tıklayınız.


3 - Kirli Savaşlar
Jeremy özellikle ortadoğuda araştırmalar yapan Amerikan gazetecidir. Tesadüfen bir haberi araştırmak için Afganistan'ın gardez bölgesine gider ve burada yaptığı araştırmalar onu Yemen'den Irak'a ve somali'ye kadar sürükler ve Amerikan gizli servisi MÖHK'nın yaptığı katliamları araştırmaları başlar. Araştırmalarını yaptığı esnada müslüman bir Ameriakn vatandaşı olan Anwar Awlaki suikasti olur ve ardından oğluda öldürülür
Tür: AileDramSavaşBelgesel

İzlemek İçin Tıklayınız.


4 - Arayış

1999'da gerçekleşen Çeçen savaşı sırasında ablası ile ayrı düşen Hadji'nin yardım kuruluşundan Carole ile karşılaşmasını ve yol boyunca gördüklerini konu almaktadır. Mülteci kampında Hadji ile tanışan Carole, çocuktan çok etkilenir ve onu evine alır. Ancak bu sırada küçük çocuğun ablası Raissa, kardeşini umutsuzca aramaya başlamıştır.
Tür: GerilimDramSavaş

İzlemek İçin Tıklayınız.


5 - Popstar
Filistin Gazze'li ünlü şarkıcı Muhammed Assaf'ın hayat hikayesinin anlatıldığı biyografik bir filmdir. Filmde kahramanımız Muhammed abluka altındaki Gazze'den çıkarak Kahire'deki Arab İdol'ü şarkı yarışmasına katılır ve burada birinci olmaya çalışır. Muhammed'in tek hayali ise ünlü olup Filistin direnişini sesi ile anlatabilmektir.
Tür: GençlikDramKomediBelgesel

İzlemek İçin Tıklayınız.


6 - Savaşın Çocukları

12 yaşındaki Ali'nin tüm ailesi bir amerikan bombardımanında ölmüştür yalnızca 1 yaşındaki kardeşi sağ kurtulmuştur. Ali'nin kardeşini aramasını konu almaktadır.
Tür: Dram

İzlemek İçin Tıklayınız.7 - Kaplumbağalar'da Uçar

Saddam Döneminde Kürtlere uygulanan zulüm, vahşet altında yaşayan çocuklardan bazıları mülteci kampında mayın toplayarak para kazanmaya çalışır.
Tür: Dram

İzlemek İçin Tıklayınız.8 - Kar

12 kişilik bir grup Bosna savaşı sırasında tüm yakınlarını kaybeder ve hep beraber dış dünya ile bağları tamamen kesilmiş olan Slavno'da yaşarlar. Savaş sırasında tüm yakınları kaybolan grubun eşleri veya yakınlarının cesetleri dahi bulunamamıştır.
Tür: Dram

İzlemek İçin Tıklayınız.
9 - Hotel Ruanda

1994'te gerçekleşen Ruanda soykırımını ele alan filmde Ruanda halkı  Hutular ve Tutsiler parçalanmış ve birbirlerine karşı düşman hale getirilmiştir. Gerçek hayattan beyaz perdeye taşınan filmde bir çalışanın binlerce insanın hayatını kurtarmasını ele almaktadır.
Tür: Dram

İzlemek İçin Tıklayınız.


10 - Küçük Gariban Bashu
İran ve Irak arasındaki savaşta arapların bulunduğu köy bombalanır ve köyde hayatta kalan tek kişi küçük Bashu'dur. Bashu köyden kaçar ve daha önce hiç görmediği yeşil bir alanda bulur kendini. 
Tür: Dram

İzlemek İçin Tıklayınız.


11 - OMAR

Ömer Sevdiği kız olan Nadya ile buluşmak için Batı Şeria'ya geçmek için yüksek duvarları aşmaya alışkındır. Ancak Ömer sevdiği için geçmeye alışkın olduğu duvarı geçmeye başladığında artık direnişçiye dönüşmektedir. Ömer'in arkadaşları bir bir yakalanıp işkence görmektedir ve Ömer'de sadık kalabilmek için her yolu denemektedir. 
Tür: GerilimAksiyon

İzlemek İçin Tıklayınız.


12 - Babil'in Oğlu
Enfal katliamının ardından Saddamın savaş tutsaklarını öldürmeyip cezaevlerinde tuttuğu söylentisi yayılmaktadır. Yaşlı bir anne torunu ile birlikte oğlunu aramak üzere Babil'in içine doğru yola koyulur. Yolda karşılaştığı yabancı insanlar da aynı şey yani adalet için yola çıkar ancak buldukları tek şey toplu mezarlardır.
Tür: DramSavaş

İzlemek İçin Tıklayınız.


13 - Tarafsız Bölge
Yıl 1993. Bosna savaşı tüm hızıyla devam etmekte. Ciki adlı Bosnalı ve Nino isimli bir Sırp asker savaş bölgesi ortasında yer alan Tarafsız Bölgede sıkışmıştır. Kaçacak ne bir yer nede çağırabilecekleri birileri vardır. Birbirlerine düşman olan bu iki kişi bir yandan birbirlerinin canına okumak için fırsat kollarken diğer yandan içinde bulundukları durumdan da kurtulmaya çalışırlar.
Tür: DramSavaş

İzlemek İçin Tıklayınız.

14 - Şaşkın Köpekler 

Afganistan'daki savaşın ardından annesi ve babası cezaevinde olan iki kardeşin hikayesi.
Tür: Dram

İzlemek İçin Tıklayınız.


15 - Muna

Henüz 5 yaşında olan Muna ailesiyle beraber Gazze'de yaşan Filistinli bir kızdır. Bir gece ansızın evleri İsrail askerlerince basılır ve Muna dolaba saklanır. Muna saklandığı yerden çıkınca ailesinin ortalıkta olmadığını fark eder.
Tür: Dram

İzlemek İçin Tıklayınız.16 - Tahaan
Keşmir'de yaşayan dilsiz bir kadın kocasının devlet tarafından kaçırılmasının ardından kızı, oğlu Tahaan ve onun eşeği ile kocasını aramaya başlar. Bu sevimli ailenin tek gelir kaynaklarını dedeleri sağlamaktadır. Dedelerinin vefatı üzerine iyice yoksullaşan ailenin biriken bir sürü borçları da olmaktadır. Anne alacaklıların istediği borçları kapatmak için tüm eşyalar ile beraber oğlunun en sevdiği eşşeği de satmak zorunda kalır. Fakat Tahaan ile eşek arasında güçlü bir bağ vardır ve birbirlerinden ayrılmak istemezler.
Tür: Dram

İzlemek İçin Tıklayınız.


17 - Mayın

Amerikan birliklerine mensup iki asker Kuzey Afrika'da bulunan örgüt liderini etkisiz kılmak için görevlendirilirler. Sniper atış yapacağı anda bunun bir düğün olduğunu anlar ve vazgeçer. Askerler üslerine dönerken mayına basarlar ve her şey kötüye girmeye başlar
Tür: GerilimDramSavaş

İzlemek İçin Tıklayınız.


18 - Yeryüzü Ve Küller
Yaşlı bir adam ve torunu uzun bir seyahatte oğlunu aramaktadır. Kızı, gelini ve diğer tüm çocuklarını kaybeden baba geride sadece torunu ve kayıp olan oğlu ile kalmıştır.
Tür: Dram

İzlemek İçin Tıklayınız.


19 - Beyaz Kasklılar
Suriye'deki iç savaşın arka planındaki kişilerden oluşan yardım kuruluşu Beyaz Kasklılar (Whit Helmets)'in çalışmalarını konu alan belgesel türünde bir filmdir.
Not : Filmde oldukça şiddet unsuru bulunmaktadır.

Tür: Belgesel

İzlemek İçin Tıklayınız.20 - Utanç

Küçük bir kız çocuğu okula gitmek istemektedir ve okula gidebilmek için her şeyi yapmaktadır.
Tür:  Dram
İzlemek İçin Tıklayınız.BEĞENMEYİ VE PAYLAŞMAYI UNUTMAYINIZ.
iLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ

 
  • Beğen
    0
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha